KİŞİSEL BİLGİLERİNİZ VE GİZLİLİK KURALLARI & SINIRLAMALARI

Web Sitemiz aracılığıyla sunulan belli özellikler veya hizmetler, bir hesap açmanızı ve bu kapsamda örneğin TC kimlik numaranızı, ad-soyadınızı, şirket unvanınızı, e-posta adresinizi vermenizi ve/veya size özel bir şifre oluşturmanızı gerektirebilmektedir. Bu türden kişisel bilgiler, ayrıca, örneğin araç teslimatının yapılacağı kişinin adı ve adresi gibi, diğer insanlar hakkında verdiğiniz bilgileri de içerebilir. Borusan Otomotiv Premium Kiralama Tic. A.Ş, kişisel bilgilerinizin, kaybolma, hırsızlık ve suiistimale, ayrıca yetkisiz erişim, paylaşım, değişiklik ve imhaya karşı korunması için idari, teknik ve fiziksel tedbirler dahil olmak üzere gerekli önlemleri almaktadır. Web sitemizdeki gibi online servisler ile kişisel bilgilerin toplandığı web sayfalarında Secure Sockets Layer (SSL) şifrelemesi kullanılmaktadır. Bu servislerden hizmet/ürün almak için, Safari, Firefox veya Internet Explorer gibi SSL-destekli bir tarayıcı kullanmanız gerekmektedir. Bu sayede, internet üzerinden iletilen kişisel bilgilerinizin gizliliğini koruyabilirsiniz. Bununla birlikte, Web Sitemizdeki hesabınız için belirleyeceğiniz ve ilk aşamada bizim tarafımızdan size bildirilebilecek olan (ve hemen kendi şifrenizle değiştirmeniz gereken) ilk şifreniz dahil olmak üzere hesabınızdaki her türlü bilginin gizliliğini koruma sorumluluğu TAMAMEN TARAFINIZA AİTTİR. Web Sitemizi kullanmakla, internet iletimlerinin hiçbir zaman tamamen özel veya güvenli olmayabileceğini bildiğinizi bize bildirmektesiniz. Başka bir kişinin e-postasını, şifresini, hesabını ve/veya kişisel bir diğer bilgisini, o kişinin açık izni olmadan kullanamayacağınızdan, Borusan Otomotiv Premium Kiralama Tic. A.Ş, bu yükümlülüklere uymamanız sonucu ortaya çıkacak hiçbir zarardan sorumlu tutulamayacağını da şimdiden bilginize sunmaktadır.

Web sitemize girdiğiniz veya başka bir şekilde web sitemize verdiğiniz bilgiler saklanmakta olmasına rağmen, KREDİ KARTI BİLGİLERİNİZ WEB SİTEMİZCE YA DA Borusan Otomotiv Premium Kiralama Tic. A.Ş TARAFINDAN SAKLANMAMAKTADIR. Ödemeye yönelik tüm işlemlerin Web Sitemiz ara yüzü üzerinden doğrudan doğruya banka ve bilgisayarınız arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır. Borusan Otomotiv Premium Kiralama Tic. A.Ş, tamamen kendi inisiyatifinde olmak üzere, müşterilerinin ödeme işleminin tamamlanması için 3D ödeme seçeneğini zorunlu kılabilir ya da bu seçeneği devreye hiç sokmayabilir.

Sizden e-posta yoluyla şifre, kullanıcı adı, kredi kartı bilgileri veya diğer kişisel bilgileri ASLA TALEP ETMEYİZ. "Phishing" adı verilen bu uygulama, yüksek olasılıkla, kişisel bilgilerinizi çalmaya yönelik bir tuzaktır. Bu nedenle, bizden (Borusan Otomotiv Premium Kiralama Tic. A.Ş’dan) gelmiş gibi görünen, ancak kişisel bilgilerinizi talep eden bir mesaj aldığınızda, yanıt vermemelisiniz.

Borusan Otomotiv Premium Kiralama Tic. A.Ş, ürünlerini, hizmetlerini, kampanyalarını ve reklamlarını hazırlamak ve geliştirmek için kişisel bilgilerinizi yalın olarak ya da başka bilgilerle birlikte kullanabilir, analiz edebilir ve başka şekillerde uhdesinde bulundurabilir. Bunlara ilaveten ve sınırlı olmaksızın, bu bilgiler şu amaçlar ve şekillerle de kullanılabilir ve işlenebilir: satın almalar hakkındaki mesajlar, kurallar, koşullar ve politikalarımızdaki değişiklikler gibi önemli uyarıları göndermek amacıyla veyahut Borusan Otomotiv Premium Kiralama Tic. A.Ş’un ve BORUSAN OTOMOTİV grup şirketlerinin ürünleri, hizmetleri ve müşteri iletişimini geliştirmek için denetim, veri analizi ve araştırma gibi amaçlarla.

Herhangi bir kimseyle doğrudan doğruya ilişkisi olmayan veriler yani kişisel olmayan bilgileriniz de Web Sitemiz aracılığıyla toplanabilmektedir. Kişisel olmayan bilgileriniz herhangi bir amaç için toplanabilir, kullanılabilir, aktarılabilir veya açıklanabilir. Topladığımız kişisel olmayan bilgilere ve bunları nasıl kullandığımıza dair örnekler aşağıda verilmiştir: meslek, otomobil tercihleri, kiralama tercihleri, kira tutarları, alan kodu, cep telefonu operatörleri, akıllı telefon ve tablet kullanımı, Web Sitemizin kullanıldığı lokasyon ve saat gibi bilgiler, müşteri davranışını daha iyi anlayabilmek, ürünlerimizi, hizmetlerimizi ve reklamlarımızı geliştirmek amacıyla toplanabilmektedir. Birleştirilen veriler de işbu gizlilik kurallarımız ve sınırlamalar bakımından kişisel olmayan bilgi olarak değerlendirilir.

Borusan Otomotiv Premium Kiralama Tic. A.Ş tarafından uyulması gerekebilecek ülke hukukları uyarınca herhangi bir hukuki süreç, dava ve/veya resmi veya idari makamlardan gelen talep üzerine Borusan Otomotiv Premium Kiralama Tic. A.Ş’un kişisel bilgilerinizi açıklaması gerekebilir. Ulusal güvenlik, kanunların uygulanması veya kamu için öneme sahip diğer konularda paylaşımın gerekli veya uygun olduğuna karar verildiğinde de bilgileriniz açıklanabilecektir.İPTAL/İADE KOŞULLARI

Fatura ödemenizi web sitemiz üzerinden yapmak için tutar bilgisini el ile (manuel) sizin girmeniz gerekmektedir. Ödeme işleminde kullanacağınız kredi kartı ya da banka kartınızın 3D Secure Sistem uygunluğunun olması gerekebilir.

El ile girdiğiniz tutara dair ödemenizin faturayı aşan kısmının ya da ödemek istediğiniz tutarı geçen kısmının iadesi aşağıdaki usulde yapılabilmektedir:

Fazla ödemede para iadesini talep etme
Para iadeleri yalnızca sınırlı koşullarda gerçekleştirilir. El ile fazla ödeme yaptıysanız, kalan tutarın size iade edilmesi için bize ulaşmanız gerekir. Manuel ödemenizi kredi kartı veya banka kartı ile yaptıysanız, bize buradaki linkten ulaşmanızdan sonra, ödeme yapmak için kullandığınız kredi kartı veya banka hesabına fazla tutara ilişkin para iadesi işlemini başlatırız. Bankanızın veya kredi kartı şirketinizin süreçlerine bağlı olarak para iadesini hesabınıza aktarması dört haftaya kadar sürebilir.