Kiradaki Otomobillere İlişkin Trafik Para Cezası Yönetmelik Değişiklikleri Hakkında Bilgilendirme

Aralık ayı itibariyle yürürlüğe giren, "Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanaklarının Düzenlenmesinde, Tahsilinde ve Takibinde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" ile ilgili yapılan düzenlemeye göre;

Trafik kural ihlalinin yapıldığı aracın ihlal tarihinde kiralandığının tespit edilmesi durumunda, trafik para cezasının doğrudan kiralama yapan kiracıya düzenleneceği belirtilmiştir.

Kiralanan araçlara dair müşteri bilgileri tarafımızca Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yönetiminde oluşturulan Kiralık Araç Bildirim Sistemi (KABİS)’ne aktarılmaktadır. Gerçekleştirilen değişiklik ile, trafik para cezalarının, ilgili sistem üzerinden sorgulanacağı ve KABİS kayıtlarına istinaden doğrudan kiralama müşterilerine uygulanacağı anlaşılmaktadır.

Tarafınıza düzenlenen cezalara ilişkin tutarların, yasal süresi içinde ilgili idareye ödenmesini, süresinde yapılmayan veya eksik yapılan ceza ödemelerinden kaynaklanacak tüm sorumluluğun tarafınıza ait olacağını önemle hatırlatmak isteriz.

İlgili yasal düzenlemeyi bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Borusan Otomotiv Premium

Borusan Premium Ailesi

Donec sit amet nulla lobortis, feugiat felis sit amet, sodales dui. Integer interdum fringilla magna.

ÜYE GİRİŞİ PREMIUM AİLESİNE KATIL
İzin Metni

Yukarıda paylaşmış olduğum iletişim bilgilerime, Borusan Otomotiv Premium Kiralama ve Tic. A.Ş. tarafından hizmet,özel teklif ve kampanyalara ilişkin pazarlama iletişimi faaliyetleri ile buna benzer davet, tanıtım, kutlama ve anket uygulamaları da dâhil olmak üzere her türlü ticari elektronik iletinin, e-posta, SMS, telefon vb. vasıtalar ile gönderilmesini; iletişim bilgilerimin ticari elektronik ileti gönderimine ilişkin hizmet alınan üçüncü kişilerle paylaşılmasını ve kişisel verilerimin bu faaliyetler kapsamında işlenmesini, muhafaza edilmesini ve üçüncü kişilerle paylaşılmasını, kabul ediyorum.

Uyarı

DBS (Doğrudan Borçlandırma Sistemi) ile çalışan müşterilerimizin online ödeme yapmaları gerekmemektedir. Kendi banka hesaplarına ödeme yapmaları yeterli olacaktır.

Kısa bir süre sonra online ödeme sayfasına otomatik olarak yönlendirileceksiniz.